Для ТЕБЯ - христианская газета

Але ж я ...
Проза

Начало О нас Статьи Христианское творчество Форум Чат Каталог-рейтинг
Начало | Поиск | Статьи | Отзывы | Газета | Христианские стихи, проза, проповеди | WWW-рейтинг | Форум | Чат
 


 Новая рубрика "Статья в газету": напиши статью - получи гонорар!

Новости Христианского творчества в формате RSS 2.0 Все рубрики [авторы]: Проза [а] Поэзия [а] Для детей [а] Драматургия [а] -- Статья в газету!
Публицистика [а] Проповеди [а] Теология [а] Свидетельство [а] Крик души [а] - Конкурс!
Найти Авторам: правила | регистрация | вход

[ ! ]    версия для печати

Але ж я ...


Вони йшли, тримаючи напоготові зброю і сторожко оглядаючи все навколо, - кожен виступ скелі, кожен камінчик... Здавалося, що десь там, за тим мовчазним камінням, cховалися зі зброєю моджахеди, що вони тільки й чекають, коли ввесь взвод увійде в ущелину, й тоді, каміння обізветься автоматними чергами, пролунають вибухи гранат, зойки ранених. Але гори мовчали, ніщо не порушувало тишу, і тільки орли кружляли високо в небі..
Не широка дорога, петляючи поміж камінням, вже виводила загін з ущелини. Ті солдати, що йшли в авангарді взводу, нарешті побачили між скелями просвіток. Там закінчувалась ущелина, і можна було трішечки розслабитись. Деякі бійці вже почали опускати приготовані до бою автомати, дехто вже й закинув їх за спину. Усім набридла ця безглузда війна, але потрібно було вижити і в цьому пеклі.
Петро вже не перший рік в Афганістані, і за звичкою, не може розслабитись аж до тих пір, поки не повернеться в свою частину, хоча й там потрібно бути напоготові, - війна йде скрізь, і не відомо, де й на кого може очікувати куля. Солдат, побачивши як хтось з “молодих” безпечно опустив автомат, хотів йому сказати ”не роби цього”, та не встиг, - раптом все навколо вкрилось вибухами й стріляниною. “Засідка”, - промайнуло в голові.
Взвод як ішов, так і впав на землю одразу ж - хто живий, а хто вже й мертвий. Уцілілі бійці, відстрілюючись, переповзали з місця на місце, ховаючись за камінням, та, проте, на дні ущелини, вони були як на долоні...
Петро, обережно підвівши голову, глянув навколо, з його взводу, вже після першого удару, залишилося не менше третини солдат. Про це можна було судити, по ріденьких пострілах у відповідь. Відстрілюючись і собі, солдат подумав: “Це мабуть, мій останній бій.” Обстріл з боку моджахедів все посилювався й посилювався, а опір усе слабшав і слабшав, напевно вони вирішили не випустити живими нікого. І ось вороги, побачивши, що опір майже зламаний, пішли в атаку.
Моджахеди, вискакуючи, неначе з-за кожного камінчика, своїм диким криком, приголомшували більше, ніж звуки пострілів. Пройшло лише декілька хвилин, а вони були вже поруч. Дехто із солдатів, піднялися їм назустріч, почався рукопашний бій, все завирувало в смертельному поєдинку.
Петро, прикріпивши багнета до автомата, вистрибнув і собі із свого укриття. Він майже впритул вистрілив у височезного моджахеда, що підбіг до нього, як звідкілясь із боку налетів інший. Боєць, ухилившись від удару прикладом як на тренуванні, підсік його ногою. Той гепнувся на землю, та в цей час, підбіг ще один ворог, збив Петра з ніг і навалився на нього зверху, стискаючи в піднятій руці величезний кинджал. Солдат не встиг підставити для захисту руку - кинджал, холодно блиснувши, ввійшов йому в груди...
- А-а-а !... - жахливо закричав Петро. - І прокинувся, весь у холодному поті. Серце вискакувало з грудей. “Доки ж це буде тривати?! - з розпачем подумав Петро. - Вже стільки років пройшло, а ці афганські кошмари не дають мені спати”. Він намагався це забути, але, все одно, вони знову й знову поверталась до нього у снах. “ Проклята війна! Мало того, що скалічила мені тіло і душу, так ще й досі не залишає мене.”
Він і тепер ділив усіх на своїх і ворогів. Хлопець наче і до сих пір перебував на війні. Йому не раз доводилось дивитись смерті у вічі: бачити страшні рани, кров і муки товаришів. Петрове серце вже зачерствіло, збайдужіло до людського болю й страждання. На війні він навчився по-справжньому плакати, але вона й відучила від сліз. З тих пір сльоза ніколи більше не стікала по його обличчю. Сльози висохли, як і висохло серце.
Петро глянув на годинник, подумав :” Ранувато. Можна було б ще поспати, та не буду, не хочу: щоб часом той сон ще не повернувся.” Він закурив. “Ще сьогодні піду на роботу, а завтра - вихідний. Не подобається мені ця робота, та що поробиш - іншої не має. Багато хто з таких як я, пішли працювати в охорону, та хто візьме мене - інваліда, кому я потрібен, окрім себе самого, мушу залишатися тут - на ринку. Раніше я й гадки не мав про те, що колись буду торгувати на ринку, але зараз нічого не вдієш, - жити ж якось треба...”
День був сонячний, тож на ринку все вирувало: сновигали туди-сюди вантажники візками, заваленими товаром, тиснулись то в одну, то в другу сторону покупці, вислуховуючи, як і лайку, так і запрошення щось купити. Вони, мов очманілі, потрапивши в могутній людський потік, часто проносились в ньому, навіть не встигнувши роздивитись на товари.
Та раптом в цей гармидер, наче якийсь свіжий струмінь, влилась група людей, і багато-хто із зацікавленням почали поглядати у той бік, звідкіля вони наближались, і за тим, що вони роблять.
Петро й собі з цікавості, повернув у той бік голову. Ці люди, ходили між рядами і щось говорили до тих, хто продавав, і тих, хто купував.
На деякий час Петро відволікався, бо мусив обслуговувати покупців, а група незнайомих йому людей вже була зовсім поруч з його лотком.
Петро почав придивлятись до них. Це були зрілого віку люди, поважні, сивочолі, акуратно одягнені, їхня мова була без звичного на ринку жаргону, в руках вони тримали, як здогадався Петро, Євангелії. Зацікавившись ними, колишній фронтовик або, як його називали - Петро-афганець, почав прислухатися про що вони говорять.
А вони, серед цього базарного гармидеру, проповідували: говорили про спасіння, про любов Божу і просили прийняти в подарунок безцінний дар, простягаючи людям Євангеліє.
У Петровій голові завертілись картини з війни в Афганістані, згадались розтерзані, розкидані поміж камінням тіла друзів та ворогів. Слухаючи, як поряд говорилось про спасіння, про майбутнє щасливе життя, в грудях афганця-ветерана підіймалась чи-то хвиля відчаю, чи злоби. Для нього, що переніс такі страждання, змученого життям, це важко було уявити й в це повірити...
“А хіба б ви не хотіли мати мир із Богом, прийняти Ісуса Христа у своє серце!” - раптом промовив сивий чоловік, повернувши голову до Петра, який незчувся, як, слухаючи незнайомців, підійшов ближче, наче ноги самі привели його до них.
Хлопець від несподіванки аж розгубився.
- Але ж я..., - він на мить зупинився, - вбивав!? - простогнав словами відчаю і болю.
- Ви колишній солдат? - незнайомець уважно глянув на його камуфляжну куртку, на суворе із шрамом лице.
- Так, я - афганець - відповів, трохи заспокоївшись, Петро.
- А ви читали коли-небудь Біблію? - запитав незнайомий чоловік.
- Так, пробував, та мало, що зрозумів, та я й так знаю, що Бог мене не простить, - видавив із себе хлопець. - Я, навіть, після цього і не одружувався, - не хочу комусь псувати життя. Мені й досі сняться кошмари війни і стоять перед очима вбиті. Для мене життя скінчилось, я неначе помер.
- Давай, спочатку, познайомимось, мене звуть Дмитро - чоловік простягнув до хлопця руку.
- Петро-афганець, Петро, - зніяковіло виправив себе хлопець, простягнувши й собі руку.
- Ну, що ж, Петре, мені дуже приємно, - усміхнувшись продовжив Дмитро, - якщо ти читав коли-небудь Біблію, то можливо пам’ятаєш, що поряд з Ісусом, на хресті Голгофськім був розіп’ятий розбійник. Та коли він повірив, що Ісус є Господь, то покаявся. Згадай, що йому відповів Ісус?
Петро напружив пам’ять, та ніяк не міг зосередитись.
- Зачекай, ми зараз знайдемо це місце у Біблії, і я тобі зачитаю, - Дмитро швиденько почав листати Євангелію.
- Ага... Ось воно, записане в Євангелії від Луки. Слухай, що сказав до Ісуса розбійник, і що відповів йому Ісус Христос:“ І сказав до Ісуса :” Спогадай мене, Господи, коли прийдеш у Царство Своє!” І промовив до нього Ісус: “Поправді кажу тобі: ти будеш сьогодні зі Мною в раю!”
- Ти віриш у те, що тут написано? - запитав Дмитро.
- Так вірую! - відповів Петро.
- Ти щойно почув, як Ісус простив розбійнику . Чи ти віриш тепер, що Ісус простить і солдату? - запитав трохи по-іншому Дмитро.
- Тепер вірю, - щиро зізнався Петро.
- Ти згоден прийняти Ісуса у своє серце, щоб Він став Твоїм Спасителем і Господом?
- Так, я дуже хочу попросити у Нього прощення, і бути прощеним.
- Ну, що ж, тоді давай помолимось, - запропонував Дмитро.
- Я не вмію, - знову засоромився Петро.
- Ну, тоді давай я буду молитись, і якщо ти будеш згоден з тим, що я скажу, то в кінці скажеш: “Амінь!” Так буде добре? - запитливо глянув в очі Петра, чоловік.
- Так.
- Тоді давай візьмемось за руки і будемо молитись, - запропонував Дмитро і кивнув на своїх друзів.

Група людей створила коло, взявшись за руки.
Дмитро молився: “ Боже наш, ми дякуємо Тобі за цей благодатний час, який Ти даєш для поширення Благої вістки. І зараз Ти, Господи, бачиш цього солдата-афганця, який кається в своїх гріхах і хоче прийняти в своє серце Ісуса Христа як свого Господа й Спасителя. Господи вилікуй його душевні рани нанесені війною, очисти його зболене серце і посели в ньому мир і спокій. Прийми Боже його в сім’ю Своїх, Божих дітей. Просимо Тебе про це в ім’я Сина Твого Улюбленого, а Нашого Спасителя - Ісуса Христа. А Тобі, Нашому живому Богові, хай буде вічна слава і наше поклоніння на віки вічні. Амінь!”
-Амінь! - прозвучали дружні голоси.
Тільки Петро мовчав...Наступила пауза...
Петро мовчав - бо не міг говорити. В голові усе перевернулося, до горла підступив тугий клубок і не давав вимовити ані слова. Все наболіле за роки, накипіле товстим шаром на серці, десь зникло, йому стало легко й хороше, наче той душевний вантаж, який гнув його до цього часу, хтось зняв могутньою рукою з його плечей. Наче хтось за нього перехопив ту руку з його нічних кошмарів, що за допомогою страшного кинджала, хотіла позбавити його життя, та не вийшло. Життя знову, по-новому, посміхнулось йому, і тепер Петрові здалося, що він літав десь високо-високо разом із словами молитви.
Та молитва скінчилась і по затяжній паузі, хлопець, здогадався, що всі чекають на його рішення.
-Амінь! - видихнувши на повні груди, із полегшенням зітхнув Петро.
- Ну що ж, вітаємо, тебе брате! Тепер ти будеш жити! - промовив Дмитро й обійняв Петра.
Друзі Дмитра і собі підходили й вітали хлопця.
- Ось тобі безцінний дарунок від нашого Господа, - промовив на прощання Дмитро, простягаючи йому Євангеліє. - А ось адреса нашої церкви. Заходь брате, ми завжди будемо чекати на тебе .
Петро і не думав, що у когось для нього є подарунок, а тим більше безцінний, виявляється - є, і він прийняв його, це - вічність з Богом.

Дмитро з друзями пішов далі, поміж рядів, а та фраза, яку він сказав: ” Тепер будеш жити”, - ще довго бриніла в Петровій голові. Він стояв, притискаючи до грудей Євангелію, і дивився їм у слід, щасливими очима, на які чомусь набігла сльоза, перша після війни...

29.03.03. Тернопіль
Комментарий автора:
На основі розповіді одного місіонера.

Об авторе все произведения автора >>>

Мучинский Николай , Тернополь, Украина
Женат. Двое дочерей.Собираю разные удивительные истории-свидетельства, которые случаются с нами в реальной жизни ибо Господь творит чудеса и по сей день. С Божьей помощью пишу по них рассказы, в основном на украинском языке. Есть и небольшая часть рассказов надуманных. Они из личных наблюдений и рассуждений, или сотканы из нескольких историй.
Божих Вам благословений!
e-mail автора: ilkivkolja@i.ua

 
Прочитано 8749 раз. Голосов 1. Средняя оценка: 4
Дорогие читатели! Не скупитесь на ваши отзывы, замечания, рецензии, пожелания авторам. И не забудьте дать оценку произведению, которое вы прочитали - это помогает авторам совершенствовать свои творческие способности
Оцените произведение:
(после оценки вы также сможете оставить отзыв)
Отзывы читателей об этой статье Написать отзыв Форум
Степан Воробей 2012-08-05 04:43:47
Спасибо. Просто, доступно, искренне
 Комментарий автора:
Дякую!
Це колись почута мною історія, яку я опрацював на свій смак...

читайте в разделе Проза обратите внимание

Графа. Строфа. Росинка - Борис Богданов

Одноклассники (окончание) - Светлана Капинос
Ремейк по "Евгению Онегину".

Забытые Двери - Fylhbfyjd Gfdtk
Не совсем в формат сайта.История создания такова 6долго и упорно пытался пробить рубрику "Мегаполис в печатном издании,на Родине не приняли,просил случайных знакомых передать в издания их города,но ответа не поступало,пробивался через коммерческие издания ,отчего приходилось работать сутки через день,недавно послал в листудию "Белкин " с нижеследующей исповедью: Исповедь Фореста Гампа Повторю телефон Димы. Не знаю настолько уж он знаменит вм вашем > ВУЗе ,сколь себя обрисовывает...89272864201.Познакомились мы так: > работал на заводе ,сходил с ума от первой поздней любви (в > 22!!!года),писал на станке безграмотные стихи и брал дни в счёт отпуска для поездок на историческую Родину. Услышал ,что некто Дима Першин устраивает вечер памяти > поэта-земляка Седова. У Александра Палыча Седова трагическая > судьба-выкормыш А Н Калашникова ,будучи актёром ,он много колесил по > стране ,потом оказался на Родине ,спился ,опустился до ДД на базарном > радио ,к 40 ни семьи ,ни кола ,ни двора ,накушался таблеток ,опочил , > горя не выдержала старуха -мать ,выносили 2 гроба .Известности поэта > он не сыскал и после смерти ,вспоминают лишь кучка людей. Я долго > искал сборник этого автора ,удалось купить брачок в > типографии. Читая ,плакал :я нал уже какие эмоции порождают подобные > строки. Потом узнаю ,Дима устраивает литобъеденение . Сходил, не > привычный к подобному ,чувствовал себя не в своей тарелке: какие -то > старики обсуждают стихи о УХЕ ИЗ КОТА .Дима предложил поступать в > Литературный ,разбередив старые раны – ведь мечтал об этом с д\с . А тут у меня начались домашние > проблемы ,больницы. За это время сей литсоюз распался. Одного старика > муж сей пихал в местный журнал ,со мной занимался по субботам ,пихая в > Литературный. Группу инв-ти я не получил -не было взяток ,устроиться > со справкой на лёгкий труд -нереально ,первая любовь не и без моей помощи поступила в медучилище и вышла замуж ,а я оказался в Церкви, где один священник посулил помощь в получении образования. В это время > он поминал Бикмуллина (мужик пахал на мебельном комбинате ,после > смерти выяснилось, что -академик. Вроде ,его труд защитили как > диссертацию ,а потом издали книгой под чужим именем, вроде выпивал от > этого, а потом сердце не выдержало.)На этом вечере познакомился с > Лёшей Куприяновым -я давно предлагал Диме пообщаться с ним, но тот > орал, что рабочие- быдло, мордовский эпос в зачаточном > состоянии, православные –лукавые ,а в самиздате 90х все > графоманы ,а я –эгоист ,фаталист и интроверт. Мнение ,что написание некрологов коммерчески выгодно меня > коробило Раз так достал, что я читаю ненужную литературу, что я > приволок ему кипу своих книг- Золю, Бальзака и Стельмаха "Думу о > тебе",после чего он стал их читать. А меня познакомил С > произведениями Саши Соколова И вот Дима, обозначающий меня > эгоистом, интровертом ,шизофреником, достоевским и прочая заявляется ,в > Храм, выдёргивает меня во время службы из Алтаря ,обозначает > мракобесом, упрямым мордвином ,пугает депрессией, что Церковь меня испортит, там всех пугают адом придирается к > обуви. потом заявляется через 3дня с думой, что мне надо в > семинарию. Потом в день когда мне надо было уже быть в Литературном > через общую знакомую интересовался моей судьбой .НО то что он > отправил оказалось не добирающем положенного объёма, а он любил в моих > строках выдёргивать любые зачатки духовного. Я заработал, послал то что сам > хочу и как хочу -и прошёл...Тут умер священник ,отчего я не поехал в Москву после вызова из Литературного. У гроба его мы встретились с Димой , тогда ещё с косичкой. Я не поехал и после второго вызова –всё надеялся, не смотря на отсутствие возможностей ,сперва чего –то достичь. Потом мы не виделись. я полностью был в > ауре православия -и то было самым лучшим временем моей жизни. Видел > его редко и случайно, знал что в музыкалке ставит голос, раскручивает > свою группу .У мызшколы советовал о снятии полдома у старухе в Пензе и устроиться педагогом ,а ещё искренне радовался,что я не испорчен Церковью .А я уже побывал в Монастыре,где не получил благословения на творчество,пытался уйти из Церкви и написал психологическую работу (www.serbin1.narod.ru ),кою, не смотря на заверения препода никуда до сих пор не пристроил, ибо это считается неугодным Богу. Раз пересёкся с ним на квартире его мамы, где он жил > после нового развода ,он вспоминал мою обувь, из-за которой на меня не > посмотрят девушки. Знал бы как смотрели когда в дедовых обносках > ходил до 20 лет...Дима продолжал ставить театральные зрелища ,на которые я не ходил, т. к. чувствую себя в подобной атмосфере не в своей тарелке. А потом окончательно ушёл из Церкви ,т .к. там пытались склонить на свою сторону ,а я не хотел отрекаться от творчества. Дальше я болтался по городу. Тут предложили это место > корреспондента , хотелось заявит о нём ,встретились Он позвонил в > редакцию и наорал в трубку .Рассказывал о первых шагах в инете, звал > с собой. Написанную статью он привычно потерял, написал новую .Многим > людям рекомендовал его, да весь литгород тащил за свой счёт в сеть .Но > у Димы ежедневно меняется мнение .Он ничего не помнит -2жена как -то > его стабилизировала ,а сейчас некому. Ходил я каждый день в этот > салон и рассказывал адресатам, какие проблемы не позволяют переслать > Диме свои вирши .А б\п он и не будет. Он восстанавливал литклуб > ,скачивал материалы ,находил идеи -он терял и забывал Пошёл потом на > мойку .Надеясь, что пробью рубрики о таких Димах в молодёжках и буду получать гонорары ,да их порадую ,Дим этих.. После Церкви я ,вообще, долго болтался по низко оплачиваемым работёнкам ,на которые не каждый и пойдёт. Иногда я не мог даже содержать майл , не раз закрывал ящик и пользовался обычной почтой. Зряплата когда не дотягивала и до 1- 2 тысяч рублей, сшибал в Церкви, но тупо тратился на сеть ,пытаясь выйти на диаспору афророссиян и самиздатчиков 90х,что разбегались от меня как от бабайки дети. Нередко меня убеждали, что мои попытки чего –то достичь нереальны ,а я продолжал идти вперёд. Так однажды я узнал о Иноке Всеволоде и долго надеялся, что он поможет пробиться в творчестве ,что ,конечно же ,не кормит ,а разоряет, особенно когда комп недоступнее летающей тарелки. Зашивался ,звонил ему чуть не каждый день, просил передать фото > для оформления наборщикам, не пришёл ,в салоне подготовил папку, где > разжевал куда и что ,не пришёл .»З.Двери» вышли на Кружевах > -предъявил ,что ничего не показывал Потом издал уже без оформления в > Крае Городов, отнёс его маме экз ,он его потерял. После мойки оказался в Пту,выходило меньше поди даже500 в месяц .В это время переписывался с одной девчонкой ,долго и подробно. И даже пригласил в Дивеево. Но она видела это смешным и глупым, обозначала меня наивным, эгоистом, говорила ,что использую людей и что она – не цветочек аленький и согласна пойти официанткой в ночной клуб, чтоб быть честнее. Но она ,не подозревая, вернула меня в Храм, откуда я ушёл и как прихожанин. Потом, ковыряясь в церковной грядке ,я встречу девушку, что из- за проблем с трудоустройством долго отирается при Храме за паёк. Мне она западёт душевными качествами .Однажды мы долго будем стоять в подъезде, она будет рассказывать скольких ухожёров отшила ,т. к. мечтает стать монахиней, и лишь тогда я пойму насколько смешно и глупо выглядел в переписке ,которую прекратил, кстати, пытаясь в очередной раз вернуться в духовное русло. Потом стал видеть его, Диму, > в Храме ,где он говорил ,что...в следующей жизни будет монахом. Появление его, почти лысого, спустя года три, для меня было неожиданностью. Я попросил его сканировать фото свои для Белкина, он как всегда пообещал ,потом забыл и не захотел оформлять мой текст. Так что – на прямую к нему .Просил > оформление послать Вам, проигнорировал ,в воскресение поцапались ,а в > понедельник подобрал меня к себе поговорить. Учил жизни ,не давал договорить ,привычно не мог выслушать ,а я был, не смотря на хроническую трезвенность ,впервые и, надеюсь , в последний раз выпимши и мне было херово –одна девчонка брала для своего сайта мои рукописи ,а теперь из не найду > и сватал какую-то пухленькую массажистку, а у меня ,стоит увидеть на ульце ту первую любовь по –прежнему предательски ёкает сердечко ,да и согласен остаться один или привезти с отцовой деревни девчонку из неблагополучной семьи, лишь бы за писанину не стучала сковородкой по башке. Журил что я никогда не буду классиком и сам не знаю чего хочу ,что не пишу в местную > прессу ,где за месяц дают 700 рублей. Но это не мой уровень ,и я вырос из этих штанов

>>> Все произведения раздела Проза >>>

Поэзия :
Любовь - глагол! - Надежда Горбатюк

Статья в газету :
Два мира - Александр Сухарев
Автобиографический очерк

Поэзия :
Рассвет - Александр Грайцер

 
Назад | Христианское творчество: все разделы | Раздел Проза
www.4orU.org - (c) Христианская газета Для ТЕБЯ 1998-2012 - , тел.: +38 068 478 92 77
  Каталог христианских сайтов Для ТЕБЯ


Рамочка.ру - лучшее средство опубликовать фотки в сети!

Надежный хостинг: CPanel + php5 + MySQL5 от $1.95 Hosting




Маранафа - Библия, каталог сайтов, христианский чат, форум